Gerçek Hayvanların Anatomi sergisi Başlıyor


Hayvan anatomisi merak edenler için , Gerçek hayvanların anatomi sergisi 1 Aralık 2023 İtibariyle Metropol istanbul'da sizleri bekliyor
Gerçek Hayvanların Anatomi sergisi Başlıyor

Reklamlar

SERGİ İÇERİĞİ

BODY WORLDS: ANIMAL INSIDE OUT anatomist Dr. Gunther von Hagens ve küratör Dr. Angelina Whalley tarafından yaratılan, büyük ses getirmiş olağanüstü bir sergidir. Bu sergi, farklı büyüklükteki hayvanların biyolojisi, zoolojisi ve fizyolojisi üzerine bir inceleme sunar. Temel amacı, hayvanların anatomisi ve çeşitliliği hakkında daha derin bir anlayış kazandırmak ve dünyamızın önemli canlılarına bir saygı uyandırmaktır.
İşte serginin ilginç yönleri:

  • Anatomik Keşif: Sergi, gerçek hayvan türlerini ve bu hayvanların çeşitli organlarını karşılaştırmalı şekilde sergilendiği bir deneyim sunarak ziyaretçilere hayvanların iç yapısını keşfetme fırsatı sunuyor.
  • Hayvanların Benzersiz Özellikleri: Geyiklerin buzlu zeminde hareket kabiliyeti, bir filin hortumunun iç yapısı ve deve kuşlarının neden bu kadar hızlı koşabildiği gibi hayvanların benzersiz özelliklerini tanıtarak ziyaretçilere bilgi sunuyor.
  • İnsanlar ve Hayvanlar Dünyalarını Kıyaslama: Sergi, insanlar ile hayvanlar arasındaki şaşırtıcı farkları ön plana çıkarırken aynı zamanda ne kadar çok ortak noktamız olduğuna vurgu yaparak, bu iki dünya arasındaki muhteşem bağlantıyı gözler önüne seriyor.
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar